Němčice - Žichlínek 3:2

19.06.2016 21:02
 V neděli 12.6. v 16:00 hod. sme odehráli poslední domácí zápas okresního přeboru v sezóně 2015-16 .Naším soupeřem nebyl nikdo jiný,než výborný celek Fotbal Žichlínek, se kterým jsme v podzimním měření sil prohráli na jeho hřišti vysokým rozdílem 0:4, takže byla samozřejmě motivace vrátit prohru v domácím prostředí. Do zápasu již mohl nastoupit vykartovaný Jarda Macko a v obraně nastoupila spolehlivá dvojice stoperů Petr-Šafář, protože hlavně přes středové hráče jsme v Žichlínku dostali 3 branky ze 4. Zápas měl solidní tempo od úvodního hvizdu a musím říct, že byl od začátku do konce vyrovnaný i když asi hlavně kvalita naší středové řady byla o něco výš. Když už se obě mužstva viděla v kabině, přišla nenápadná akce našich hráčů a Rosťa Borek se před odchodem do kabin nemýlil 1:0 poločas. Ve druhé půli se na hřišti nic nezměnilo, vyložených šancí moc nebylo a pološance se střídali rovným dílem.To vše, než přišla chyba hostujícího stopera, kterému vypíchl míč s chutí hrající Borek a v 60.minutě to bylo už 2:0. Hosté pak zahrozili šancí kterou zlikvidoval Hotmar, ale při následujícím rohu si naše zóna neporadila s útočníkem hostí a bylo to 2:1. Když asi 3 minuty poté po nedorozumění v naší obraně hosté vyrovnali, vypadalo to na oboustranně spokojenou remízu, která by asi byla spravedlivá 2:2. Proti byl však opět Rosťa Borek, který ze situace, která byla hraničně ofsidová vstřelil náš vítězný gól na konečných 3:2. Takže trochu šťastné vítězství, ale takový někdy fotbal je.

Sestava:   Hotmar-Veselý,Petr,Šafář,Hynek-Pavliš(60.´Jeřábek),Roušar,Borek,Hurt-Adamec(89´.Stránský),Macko(85.´Marik)

MK
Sestava:  Hotmar-Stejskal,Veselý,Petr,Hynek-Oláh,Macko,Hurt,Marik-Adamec,SuchánekNetradičně v sobotu 18.6.2016 v 16:00 hod.nás čekal poslední soutěžní zápas a to v Kerharticích.To,že se v posledních zápasech potýkáme s nedostatkem hráčů,je už obehraná písnička a ani tento poslední zápas nebyl výjimkou.A jelikož nebyli k dispozici ani hráči,kteří byli v minulosti schopni zaskočit v těchto případech,jednalo se o to dokončit soutěž se ctí a bez možných sankcí fotbalového svazu.Po velkém úsilí se nám povedlo dát dohromady 11hráčů,ze kterých po dlouhé době fotbalové absence nastoupili dva hráči z Němčic a to Marek Stejskal a Roman Suchánek.Navíc musel nastoupit ještě pořádně nedoléčený Gába Oláh a dva hráči ze Třebové Pavel Petr a Jarda Macko přijeli na poslední chvíli,kdy oba měli v dopoledních hodinách odehraný turnaj ve Třebové a navíc Pavel musel opustit dříve zápas dorostu který trénuje ve Třebové. Takže když si k tomu přičteme nesnesitelné vedro a hřiště na úrovni tvrdosti betonu,nedělali jsme si veliké naděje,že bychom v Kerharticích sahali po bodech.Spočítal jsem celkem 13 hráčů,kteří z různých důvodů nemohli nastoupit.Přesto zápas začal vyrovnaně a my jsme postupem času zjišťovali,proč jsou Kerhartice tam kde jsou.Hlavně agilní Ondra Hurt dělal soupeři velké problémy.Když pak ve 20.minutě posadil po úniku z křídla Pepa Hynek míč přesně na hlavu Davida Adamce,vedli jsme 1:0.S tímto stavem jsme odcházeli do kabin a čekali nápor domácích,kteří nutně potřebovali 3 body k udržení v soutěži.Po přestávce,ale žádný nápor nepřišel i když na můj vkus byla obrana prostupnější než jindy,ale hlavně Franta Veselý v roli stopera si vždy i když někdy na poslední chvíli dovedl poradit. Když pak přišla 60.minuta a Ondra Hurt byl za svoji aktivitu odměněn brankou,vedli jsme najednou 2:0 a domácím se okres vzdaloval. Ale zápas zdaleka nebyl hotov a po několika střídáních začali domácí tlačit a nebýt výborného Kuby Hotmara,mohlo být skóre srovnané. To už bylo vidět na některých hráčích,že jim rapidně docházejí síly a jelikož jsme ve předu nedokázali podržet balón,docházelo čím dál častěji k přečíslení.Logickým vyústěním byl kontaktní gól na 1:2 a chvíli po té kdy domácím narostli křídla padl i vyrovnávací gól na 2:2. V tu dobu domácí ve snaze otevřít hru a dát rozhodující gól zapomněli na šikovného Ondru Hurta a ten si elegantně poradil jak s bekem, tak i s góĺmanem 2:3.Když už jsme mysleli,že zápas vítězně dohrajeme,přišla 88.minuta a s ní nešťastná teč našeho hráče.Domácí gólman ve snaze podpořit své hráče vyběhl až na půlku a nakopl balón za naše beky,kde byl asi pět metrů domácí hráč.Jelikož na své dráze míč tečoval náš hráč,nejednalo se o postavení mimo hru a bylo už jednoduché po spolupráci s druhým dom.hráčem překonat jinak výborného Kubu Hotmara.Takže konečný stav 3:3 a na řadu přišly penalty,které jsme nedali my dvě a soupeř jen jednu,takže jsme nakonec prohráli 4:3 a odváželi si jeden bod,který nám zajistil konečné krásné 2.místo v celkové tabulce.Kerharticím nakonec dva body na udržení v soutěži nestačili. Chci poděkovat všem hráčům kteří i přes problémy přijeli a nastoupili k utkání a nevedli si vůbec špatně.

Sestava:  Hotmar-Stejskal,Veselý,Petr,Hynek-Oláh,Macko,Hurt,Marik-Adamec,Suchánek