Klášterec - Němčice 2:1

06.10.2016 20:18

V neděli 2.10.2016* zajelo naše mužstvo k dalšímu venkovnímu utkání na půdu jednoho z nováčků do Klášterce nad Orlicí. Na to,že je to nováček soutěže avízovalo postavení v tabulce (4.místo), že to nebude snadný protivník a hlavně na domácím hřišti asi oříšek i pro mužstva z čela tabulky. Obavy se naplnili již po vjezdu do areálu, kde na nás čekalo hřiště sice situované do pěkného prostředí, ale kterému do normální šířky hodně chybělo. Navíc jsme opět odjížděli s četnými absencemi, které byly hlavně v zadních řadách citelně znát. V samotném zápase jsme nezačali špatně a prvních 20 minut jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, nicméně jsme si nebyli schopni vytvořit žádnou nebezpečnou šanci.Po dvaceti minutách se začali domácí osmělovat a když zjistili,že s jejich jednoduchými nákopy má naše obrana velké problémy, začala se hra pomalu přemisťovat na naši polovinu. Bylo vidět,že jsou domácí na úzké hřiště zvyklí a hra přes střed hřiště pro ně není  zajímavá. Naopak, naši kreativní středoví hráči neměli tolik času jako na širokém hřišti na rozehrávku a byli okamžitě zdvojováni a důrazně zastavováni.Naopak důraz chyběl našim útočníkům a hlavně stoper domácích asi tolik klidu ještě nezažil. To na druhé straně nám začal zatápět agilní Fišer a bylo jen otázkou času, kdy některou z chyb naší obrany nepotrestá. Několikrát jsme nechali vyniknout Hotmara v brance,ale po další hrubce, kdy na prodloužený balón za obranu naši stopeři jen zírali a rychlý Fišer už neměl problém podél Hotmara zakončit. Přesně takto měl hrát na druhé straně náš Matoušek, který by svou rychlostí na domácí platil, bohužel nám to museli předvést domácí. Stav 1:0 pro domácí vydržel až do poločasu, ale skóre bylo pro nás ještě milostivé. S vidinou lepších zítřků a toho, že výsledek není nehratelný jsme se pustili do druhé půle, ale bohužel se z naší strany nic převratného nedělo. Nepřesnosti se kupili a po ztrátách netradičně ve středu hřiště nám domácí dále hrozili rychlými brejky. Po jedné další hrubce po vyvážení míče a následné špatné přihrávce, resp. zpracování přihrávky se domácí zmocnili na polovině hřiště míče a brejk dva na jednoho proměnili ve druhý gól 2:0. Když se pak z jedné z mála povedených akcí prosadil M.Matoušek a upravil na 2:1 pro domácí, vypadalo to chvíli na možné vyrovnání, ale vyjma jedné pološance jsme se už k zakončení nedostali. Utkání skončilo spravedlivou výhrou domácích 2:1, když hlavně v první půli byli jasně lepším celkem. Kaňkou je na závěr zbytečná červená karta M.Mikla, který opět neudržel nervy na uzdě. Myslím, že je to zbytečné oslabení mužstva.

Sestava: Hotmar-Mikl M.,Veselý F.,Šafář,Veselý J.-Mikl T.,Borek,Hurt,Kovář-Matoušek,Macko...Lavička: Stejskal M.