Němčice - Těchonín 3:0

05.05.2016 12:28

Je neděle 1.května 2016 16:00 hodin a čeká nás další mistrovský zápas jara na domácím hřišti.Tentokrát je to zápas okořeněný tím,že se jedná o 1.celek soutěže a většina z nás má v živé paměti nepovedený podzimní zápas na půdě TJ Sokola Těchonín(1:4). Myslím,že jsou všichni hráči zdravě nabuzeni toto utkání zvládnout,bohužel jsou tu komplikace ještě před utkáním,když po rozcvičení nemohou ze zdravotních důvodů nastoupit hned dva hráči Martin Maco a Ondra Kovář.Ještě že máme v mužstvu dost univerzálů,kteří musí zaskočit na jiné posty,než s nimi bylo počítáno. Zápas začíná naší aktivitou,ale záhy se přesvědčujeme,že útočné duo soupeře Hynek,Kovanda ač s handicapem určité   nadváhy jsou velmi nebezpeční a hlavně kapitán hostí Hynek nám svojí rychlostí a hrou tělem dělá problémy.Naštěstí naši zadáci nejsou také žádná ořezávátka a dovedou si s nimi poradit.Výjimkou je pouze promáchnutí Jirky Páníka,kdy netrefil míč z první a za ním nabíhající záložník šel sám na gólmana.Naštěstí byla akce zastavena pro postavení mimo hru.Ani naše mužstvo ale nezahálelo a zaměstnávalo obranu hostí hlavně balóny mezi obranu.Po jednom z nich se ve 12.minutě už ale měnilo skóre,když vybídl ulicí David Adamec Ondru Hurta a ten podél gólmana poprvé rozvlnil soupeřovu síť.Vedli jsme 1:0 a musím říct,že po zásluze,protože i několik dalších akcí zavánělo gólem v  síti Těchonína.Zmíním jen krásnou ulici Roušara na Borka,který tváří v tvář gólmanovi trefil jen jeho nohu když už míč směřoval do sítě.Soupeř byl nebezpečný jen z vysokých míčů nakopávaných za naše beky,kde se o ně rvaly dva dobrmani z útoku a ne vždy to s nimi měli naši subtilní beci jednoduché. S hubeným jednogólovým náskokem jsme odcházeli do kabin s vědomím,že určitě není ještě vše rozhodnuto.V kabině jsme si upřesnili některé priority a s chutí pojistit průběžný výsledek jsme šly do druhé půle.Čekal jsem trochu odvážnější hru soupeře,který prohrával,ale obraz hry se moc nezměnil.Naše záložní řada kvalitativně i nadále přehrávala stejnou řadu soupeře,takže mu nezbývalo, než opět nakopávat míče na dvojici útočníků,kteří mají můj obdiv,že vydržely bojovat celý zápas.Víme dobře,jak stav 1:0 bývá ošidným, proto jsme se snažili o vstřelení pojišťovací branky a to se také povedlo v 72.minutě,kdy po nebezpečném centru do vápna stačil brankář hostí míč jen vyrazit,ale bohužel pro něj jen na kopačku Davida Adamce a ten prostřelil všechno co mu stálo v cestě a zvýšil na 2:0.Tato branka prakticky rozhodla zápas,hosté se ještě snažili zlobit,ale jejich pokusy byly nepřesné, nebo je zastavil praporek postranního rozhodčího pro ofside.Ke konci zápasu se našim hráčům povedla ještě jedna hezká akce kdy v 90.minutě Rosťa Borek vysunul v dnešním zápase velmi agilního a s chutí hrajícího Onru Hurta do ulice a pro toho už nebylo problémem únik zakončit za záda soupeřova gólmana 3:0.A protože nebyl důvod nastavovat,skončil zápas naším zaslouženým vítězstvím. Nechci se pouštět do hodnocení soupeře,jen si neodpustím osobní názor, že jeho kvality neodpovídaly postavení v tabulce a že jsou v soutěži mužstva herně vyzrálejší.Jsem rád,že jsme zápas zvládli bez obdržené branky,což svědčí o výborné defenzivě a výkonu gólmana, ale samozřejmě se na tom podílí celé mužstvo a za to má můj dík.Dnes si s chutí zahrál Ondra Hurt a vyjádřil to i gólově a jsem rád i za Davida Adamce,že se konečně trefil a prorazil tak doufám smůlu z minulých zápasů. Poděkování patří i klukům na lavičce,kteří nás nikdy  nenechají ve štychu ( L.Pavliš a J.Stránský )

Sestava :   Bárta-Páník,Fučík,Petr,Hynek-Mikl,Roušar,Borek,Hurt-Adamec,Macko