TJ Sokol Němčice – TJ Dolní Čermná 4 : 3 pk

02.09.2016 17:55
TJ Sokol Němčice – TJ Dolní Čermná 3 : 3 (0 : 1), pen. 4 : 2, 100 diváků
V prvním zápasu na domácím hřišti v nové sezóně jsme přivítali nováčka II. třídy – tým Dolní
Čermné. Utkání jsme zahájili náporem, do šance se dvakrát dostal M. Matoušek, ale skóre
zůstalo 0 : 0. Potom se začali osmělovat i hosté, kteří zlobili především díky 2 rychlým
útočníkům a byl to právě útočník Čermné Pecháček, kdo využil zaváhání naší obrany a v 38.
minutě skóroval. Poločas skončil 0 : 1.
Kdo by čekal výrazné oživení domácích a touhu po vyrovnání, ten by se zmýlil. Brzy po zmeně
stran, ve 49. minutě, využil opět Pecháček zaváhání naší obrany, kdy nesklapla offsidová past, a
tváří v tvář Hotmarovi nezaváhal. Teprve potom jsme začali přitápět pod kotlem a hrát líbivý
kombinační fotbal. To přineslo ovoce v 60. minutě, kdy obrana hostí faulovala ve vápně
R. Borka. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil M. Maco. Gól byl pro nás vzpruhou a začali
jsme si vytvářet další a další šance. V té době se hrálo prakticky na jednu branku. V 67. minutě si
na výborně zahraný volný kop naskočil R. Borek a hlavou vyrovnal na 2: 2. Pokračovali jsme v
náporu a přibývaly šance. Z dorážky na malém vápně neuspěl J. Veselý a krátce nato R. Borek při
samostatném nájezdu nastřelil jenom brankáře. Vzápětí ale přišel šok. V 81. minutě skóroval
po ojedinělém brejku útočník hostí Dušek. Za stavu 2 : 3 hra přitvrdila a na hřišti se začalo jiskřit,
čemuž bezradně přihlížel hlavní rozhodčí. Naši hráči přesto zabojovali a po faulem ukončené
akci J. Macka vyrovnal krásným přímým kopem z hranice velkého vápna opět R. Borek.
Následný penaltový rozstřel jsme vyhráli 4 : 2, když své penalty proměnili P. Šafář, M. Maco, R.
Borek a M. Gyömber.
Po tomto utkání přestoupil Martin Gyömber do Jiskry Litomyšl, kde bude hrát 1. A třídu. Martine
děkujeme a hodně štěstí.
Sestava: Hotmar – Šafář,Gyömber, Stejskal (60. J. Veselý), Petr – F. Veselý, Maco, Hurt –
Macko, Borek, Matoušek (80. J. Stránský).
V prvním zápasu na domácím hřišti v nové sezóně jsme přivítali nováčka II. třídy – tým Dolní Čermné. Utkání jsme zahájili náporem, do šance se dvakrát dostal M. Matoušek, ale skóre zůstalo 0:0. Potom se začali osmělovat i hosté, kteří zlobili především díky 2 rychlým útočníkům a byl to právě útočník Čermné Pecháček, kdo využil zaváhání naší obrany a v 38.minutě skóroval. Poločas skončil 0 : 1. Kdo by čekal výrazné oživení domácích a touhu po vyrovnání, ten by se zmýlil. Brzy po zmeně stran, ve 49. minutě, využil opět Pecháček zaváhání naší obrany, kdy nesklapla offsidová past, a tváří v tvář Hotmarovi nezaváhal. Teprve potom jsme začali přitápět pod kotlem a hrát líbivý kombinační fotbal. To přineslo ovoce v 60.minutě, kdy obrana hostí faulovala ve vápně R. Borka. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil M. Maco. Gól byl pro nás vzpruhou a začali jsme si vytvářet další a další šance. V té době se hrálo prakticky na jednu branku. V 67.minutě si na výborně zahraný volný kop naskočil R. Borek a hlavou vyrovnal na 2: 2. Pokračovali jsme v náporu a přibývaly šance. Z dorážky na malém vápně neuspěl J. Veselý a krátce nato R. Borek při samostatném nájezdu nastřelil jenom brankáře. Vzápětí ale přišel šok. V 81. minutě skóroval po ojedinělém brejku útočník hostí Dušek. Za stavu 2 : 3 hra přitvrdila a na hřišti se začalo jiskřit, čemuž bezradně přihlížel hlavní rozhodčí. Naši hráči přesto zabojovali a po faulem ukončené akci J. Macka vyrovnal krásným přímým kopem z hranice velkého vápna opět R. Borek. Následný penaltový rozstřel jsme vyhráli 4 : 2, když své penalty proměnili P. Šafář, M. Maco, R.Borek a M. Gyömber. Po tomto utkání přestoupil Martin Gyömber do Jiskry Litomyšl, kde bude hrát 1. A třídu. Martine