Verměřovice B : Němčice 0:1 np

14.05.2013 19:30

 

Sestava:

Šindelář - Formánek, Muller(87. Stejskal), Mackerle, Fišar -Nešpor(48. Kohút), Mikl M.(83. Veselý J.), Páník, Kopecký - Novotný , Matoušek

 

S "Turky" to bývá většinou lítý boj, ale tentokrát to platilo dvojnásob. Kdo někdy zavítal na hřiště do Verměřovic ví, že nepatří mezi výstavní plochy ani za hezkého počasí, natož po dvoudenním dešti. Navíc ještě rozorané zápasem A- týmu z předchozího dne. Na jedné straně to dokonce vypadalo, že se Verměřovičtí dali na hraní vodního póla. A na takovém terénu se kombinační fotbal hrát prostě nedá.

V první půli měli domácí jednu jakous takous šanci a to v podobě střely ze střední vzdálenosti, která lehce minula tyč naší branky. My jsme neměli ani to. Povětšinou veškerá hra končila před pokutovými územími obou týmů.  Kombinace vázla už u druhé či třetí přihrávky, které se zastavovaly v nemalých kalužích. Voda značně komplikovala pohyb i našemu pomeznímu, Láďovi Pavlišovi, který nedbaje nebezpečí podklouznutí, obětavě pelášil po "lajně" aby nezmeškal něco odmávat až se v jedné z kaluží docela hezky vykoupal. Za obětavost, jménem celého týmu, vřelé díky Láďo :-)

Druhá půle pro nás začala velice slibně  a to dvěmi gólovými šancemi. U obou byl Jarda Novotný. Nejprve se ve 48. minutě hezky protáhl po pravém křídle, odcentroval, ale míč na mokru dostal rychlý skluz a tak ani jeden z našich klouzajících se hráčů nedokázal dopravit balón do odkryté branky. V 55. minutě opět Jarda Novotný v akci. Po chybě obránce se dostává tváří v tvář brankáři soupeře. Bohužel ho nedokázal prostřelit a tak stále bez branek. Poté převzali iniciativu domácí a několikrát nepříjemně vystřelili. Vše však s jistotou pokryl náš gólman. Za zmínku stojí ještě natřelení břevna jak námi tak i soupeřem. Jinak jen velký boj, plný ostrých soubojů, dohrávaných mnohdy za hranicí pravidel (z obou stran).  V 87. minutě, po podklouznutí bez přičinění soupeře, si nepěkné zranění přivodil kapitán Roman Muller. První zpráva od lékaře "rychlé " záchrané služby, která dorazila po 31 minutách od zavolání, zněla vykloubený loket a možná zlomenina.

Jinak se již nic zvláštního neudálo, proto následovaly penalty. V těch soupeř zaváhal dvakrát a my pouze jednou. Na penalty tedy 4:3 pro nás a tak si do tabulky připíšeme zasloužené 2 body.

Příští týden na hřišti v Němčicích přivítáme celek Ústí nad Orlicí C, který suveréně a bez prohry vévodí naší soutěži. Soupeř nelehký, technicky zdatný, tudíž by se mohlo jednat o hezkou podívanou. Srdečně vás všechny zveme.

 

Vojta