D.Dobrouč - Němčice 0:1

18.04.2016 19:37

Následující týden nás v neděli 17. 4. 2016 čekal výlet za nepříjemným soupeřem do Dolní Dobrouče a všichni jsme měli ještě v hlavách ostudnou prohru na našem hřišti 0 : 4 z podzimu. Navíc nám komplikovala situaci velká absence, hned 10 hráčů bylo z různých důvodů omluvených. Když k tomu ještě připočteme naši špatnou střeleckou potenci z úvodních kol, kdy se nám nepodařilo vstřelit branku, nevypadalo to na nějaké dobré vyhlídky. Jestliže máte takovou absenci hráčů, nezbývá než se opřít o srdcaře a hráče, kteří třeba již pravidelně nehrají, ale jsou ochotni pomoci i na úkor rodiny a vlastního programu a nenechat mužstvo ve štychu. V tomto případě šlo o Lukáše Pavliše a Martina a Tomáše Miklovi. Všem patří velký dík můj i kabiny. Ale abychom se vrátili k samotnému zápasu. Musím říct, že navzdory slepené sestavě jsme sehráli dobrou partii a soupeře přehrávala hlavně naše záložní řada. Po několika nadějných pološancích po jednom z protiútoků odcetroval z levé strany hlavně v 1. poločase agilní Ondra Hurt a milimetrovým pasem našel hlavu Rosti Borka, který si v těchto situacích už ví rady a vedli jsme 1 : 0. Musím říct, že hosté hrozili hlavně z nakopávaných dlouhých míčů za obranu, ale stoperská dvojice Páník, Šafář odvedla perfektní práci a i když měli útočníci domácích výškovou převahu, byla schopna je přeskočit a své posty si uhrát. Druhý poločas už jsme si víceméně v pohodě uhráli, když jsme soupeře pustili jen do jedné gólové šance, kdy našemu gólmanovi propadl míč mezi rukama, ale zachránil nás odpískaný ofside. Konečný hvizd byl myslím vysvobozením pro obě mužstva, ale ti šťastnější jsme byli tentokrát my, i když si myslím, že jsme si vítězství hlavně za 1. poločas zasloužili. Konečný stav tedy 1 : 0 pro Němčice.

Sestava: Hotmar, Kovář, Pánik, Šafář, Hynek, Mikl M. (71 Mikl T.), Macko, Borek, Hurt, Adamec, Pavliš

Goly: 31. Borek

ŽK: 33. Z. Řehák , 60. M. Švercl - 8. J. Macko , 62. O. Hurt , 85. P. Šafář .